Konštrukčný systém stavby

  • Suterén: železobetónová konštrukcia so založením na základovej doske
  • Nadzemné podlažia: monolitický železobetónový stenový konštrukčný systém
  • Plochá strecha: je zhotovená v skladbe DUO, t.j. hlavná hydroizolácia je navyše chránená z oboch strán tepelnou izoláciou

Fasáda

Fasáda domu je riešená prevažne systémom kontaktného zateplenia na báze minerálnej vlny s priemernou hrúbkou 16 cm. Na prízemí je použitá prevetrávaná fasáda s cementovláknitými doskami.

Deliace priečky a svetlá výška

Deliace priečky medzi bytmi / apartmánmi sú železobetónové hrúbky 22 cm, resp. murované z akustických tehál hrúbky 30 cm. Interiérové deliace priečky v byte / apartmáne sú murované z keramických tvárnic. Celková hrúbka priečky je 11,5 cm a 14 cm.

Svetlá výška obytných miestností je minimálne 260 cm.

Povrchová úprava stien, stropov a podhľadov

Na murivá a stropy je použitá strojová sadrová hladká omietka. Vnútorná sadrová omietka je ošetrená náterom z bielej oteruvzdornej farby. V kúpeľniach a priestoroch so zvýšenou vlhkosťou sú použité vápenno-cementové omietky.

Okná a tienenie

Otváravo-sklopné okná konštrukcie z plastového profilu, s izolačným troj sklom a stredovým tesnením. Koeficient prestupu tepla: Ug=0,8 W/m2K. V bytoch a apartmánoch sú použité francúzske okná. V rámci spoločných priestorov sú použité hliníkové konštrukcie s izolačným dvoj sklom a vo vybraných častiach s bezpečnostnou fóliou. V nad praží okien s parapetom je umiestnený zaomietací box s možnosťou inštalácie exteriérovej hliníkovej žalúzie a vývodom na motorické ovládanie. Na lodžiách sú v rámci fasády osadené posuvné tieniace paravány.

Vykurovanie a teplá úžitková voda

Centrálna celoročná dodávka tepla do objektu je zabezpečená prostredníctvom odovzdávacej stanice tepla pripojenej na teplovodný rozvod spoločnosti Bratislavská teplárenská, a. s., ktorá zabezpečuje prívod vykurovacej vody z „OST“ s teplotou 50 – 70 °C do jednotlivých bytov / apartmánov. Vykurovanie jednotlivých obytných miestností je zabezpečené doskovými radiátormi značky JAGA. V kúpeľni je rebríkový radiátor s možnosťou prevádzky aj počas letného obdobia pomocou elektrickej výhrevnej špirály (v rámci nadštandardu) a podlahové kúrenie formou spiatočky. Reguláciu teploty v jednotlivých miestnostiach umožňujú termostatické hlavice. V terasových bytoch so zvýšenou podlahou je použité podlahové kúrenie. Meranie spotreby tepla je zabezpečené individuálne a zároveň bez nutnosti prístupu do bytu.

Vzduchotechnika

Odvetrávanie priestorov kúpeľní a WC je zabezpečené ventilátorom
v priestore bytu / apartmánu. V kuchyni je možné osadiť odsávač kuchynských pár s vývodom do samostatného vzduchotechnického potrubia.

Chladenie

V bytoch a apartmánoch je predpríprava na montáž
individuálnych chladiacich jednotiek. Táto pozostáva zo
samostatného elektrického rozvodu a istenia,
rozvodov chladiaceho média v spoločných priestoroch, prípravy na odvod
kondenzátu a návrhu polohy interiérových aj exteriérových jednotiek. V rámci nadštandardu je možná kompletná realizácia, vrátane montáže chladiacich jednotiek.

Voda a kanalizácia

Kanalizácia je zhotovená z plastových HT rozvodov. Rozvody vody sú z plast-hliníkových rúr a tvaroviek. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú privedené rozvody kanalizácie, studenej a teplej vody. Spotreba vody sa meria individuálne meračmi s diaľkovým odpočtom umiestnenými v inštalačnej šachte bytu / apartmánu. Na vybraných terasách väčších bytov je umiestnený vývod vody s nezamŕzajúcim ventilom.

Silnoprúdová elektroinštalácia

Zásuvky na 230 V a vypínače sú umiestnené vo všetkých obytných miestnostiach, v kuchyni a kúpeľni. Vývody pre osvetlenie sú umiestnené v každej miestnosti a ukončené svorkami. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú vyvedené zásuvky 230 V a prívod 400 V pre pripojenie kuchynských elektrospotrebičov (t.j. bez možnosti varenia na plyne). Individuálne meranie spotreby elektriny je prostredníctvom meracieho zaradenia umiestneného v spoločných priestoroch v elektromernej rozvodni.

Slaboprúdová elektroinštalácia

Slaboprúdové bytové rozvádzače majú zabudovanú predprípravu na pripojenie dátových, optických a koaxiálnych rozvodov. V obytných miestnostiach bytu / apartmánu je umiestnená sústava TV a dátovej zásuvky. Komunikáciu medzi bytom / apartmánom a vstupnou bránou umožňuje domáci audiotelefón, resp. videotelefón v rámci nadštandardu.

Dvere

Vstupné dvere do bytu / apartmánu: protipožiarne, bezpečnostná trieda 2, osadené v oceľovej zárubni. Výška dverí 197 cm, 5-bodové, farba exteriér: antracit, interiér: biela, panoramatický priezor. Kovanie guľa – kľučka.

Interiérové vnútorné falcové dvere v byte / apartmáne sú plné, laminované, s konštrukciou s odľahčenej drevotriesky, osadené v obložkovej zárubni. Výška 197  cm, kovanie kľučka – kľučka.

Podlahy a obklady

V obytných miestnostiach je liata anhydridová podlaha, resp. s cementovým poterom, na ktorej sa nachádza laminátová podlaha. Obvodové a prechodové lišty v príslušnom dekore. V kúpeľni a vo WC je keramická/gressová dlažba a obklad. Výška obkladu v kúpeľni a WC je v zmysle kladačského plánu spracovaného kúpeľňovým štúdiom. Vonkajšie rohy obkladov sú ukončené lištami.

Loggie, terasy

Exteriérové priestory s nadštandardnou výmerou a podlahou tvorenou betónovou dlažbou kladenou vodorovne na terčoch s premenlivou výškou, t.j. bezspádovo. Kovová pozinkovaná konštrukcia zábradlia s práškovaným náterom v RAL 7016. Na lodžiách a terasách sú umiestnené samo-zavlažovacie kvetináče s nízko údržbovou zeleňou.

Zariaďovacie predmety zdravotechniky

Závesné WC so sedátkom a zabudovanou nádržkou, keramické umývadlo so stojankovou batériou a chrómovým sifónom, akrylátová vaňa s nástennou zmiešavacou batériou a sprchovým setom, alebo akrylátová sprchová vanička so sprchovým kútom, nástennou sprchovou batériou a sprchovým setom.

Pivničné kobky

Kovové dvere v oceľovej zárubni pri vstupe do spoločných priestorov kobky. Plocha kobiek nadštandardných rozmerov. Rozdelenie jednotlivých murovaných kobiek priečkou hrúbky 11,5 cm. Dvere do pivničných kobiek oceľové, šírky 80 cm. Časť pivničných kobiek v rámci objektu C je zhotovená v plechovom systéme.

Garáž, parkovacie státie

Vjazdová a výjazdová rampa z garáže do úrovne terénu s protišmykovou metličkovou úpravou. Vjazd cez motorickú garážovú bránu s diaľkovým ovládaním otvárania. V celej garáži je zvýšená prejazdná výška na 230 cm. Betónová podlaha s polyuretánovou, resp. epoxidovou finálnou pojazdnou vrstvou. Inštalované štandardné aj núdzové osvetlenie garáže pomocou úsporného LED osvetlenia. Vyspádovaná podlaha do odparovacích žľabov. V rámci hromadnej garáže sú vyhradené parkovacie miesta pre nabíjanie elektromobilov.

Bezpečnostný systém

Každý vstup a vjazd do spoločnej podzemnej garáže bude chránený prístupovým systémom prostredníctvom karty/čipu a kamery. Bezpečnostné kamery budú osadené aj v rámci areálu a napojené na záznamový systém.

Spoločné priestory na podlažiach

Podlaha z gressových protišmykových dlaždíc. Na stenách sadrová omietka a maľba. Na stropoch umiestnené LED svietidlá a núdzové osvetlenie. Odvetranie chodieb zabezpečené pomocou rozvodu vzduchotechniky na každom podlaží.

Vstupy do bytového domu

Hliníkové vstupné dvere s čistiacou rohožou. Poštové schránky pre byty / apartmány pri vstupe do objektu. V rámci apartmánového domu bude na prízemí vstupná recepcia.

Výťahy

V budove budú použité výťahy značky Schindler. Nerezová povrchová úprava výťahových dverí, steny kabíny laminátové.

 

 

Karta bytu

Voliteľné položky štandardu bytu si môžete pozrieť TU.

 

 

Developer si vyhradzuje právo na úpravu štandardov. Pri akýchkoľvek zmenách budú dodržané všetky požiadavky na kvalitu a technické alebo technologické riešenia v súlade s príslušnými normami STN.

Ponuka bytov

Máte záujem o stretnutie?

Dohodnite si s nami stretnutie. Vyplnte formulár a náš predajca sa s vami dohodne na termíne, ktorý vám vyhovuje.

Alebo nás kontaktujte telefonicky alebo cez email.